יום שישי, 24 ספטמבר 2021, 02:20  הפוך לדף הבית   הוסף למעודפים   שלח לחבר   RSS 

CMA אמנות לחימה

אומנות לחימה משולבת CMA


מאת: צוות חגורה שחורה
פורסם: 18/10/2010

לכל אמנות לחימה יש את הנקודות החלשות שלה, על כן מה יותר חכם מלקחת את כל הטוב מכל שיטות הלחימה, לוותר על הנקודות החלשות ולייצר שיטת לחימה מושלמת.
כזו היא אומנות לחימה CMA .   מפתחי השיטה שילבו את כל הטוב מכמה אומניות לחימה כמו קראטה, איגרוף, איגרוף תאילנדי, כדי ליצור שיטת לחימה אפקטיבית.
כיאה לשיטות הלחימה המזרחיות, גם CMA מורכבת קודם כל מהתבוננות פנימית, שליטה מוחלטת בנפש ובגוף, בשילוב עם האלמנטים הפיסיים שבשיטה, כמו אגרופים, בעיטות וכולי.


שומרים על הבסיס, אך עם ראש פתוח

 
בשלב מסוים בהסטוריה של סין , שליטיה החליטו שהם עולים על שאר העולם ברמת החוכמה שלהם, ואין להם מה ללמוד יותר מהעולם, לכן הקיפו את עצמם בחומת אבנים גדולה. התוצאה הייתה שבמשך המאות הבאות העולם התפתח וסין נשארה מאחור. המסקנה היא שלעולם אסור לקפוא על השמרים אלא תמיד ללמוד עוד ועוד מכל דבר חדש. 

גם מפתחי אומנות לחימה CMA הבינו הגיון פשוט ובריא זה, וכדי לשפר את השיטה ולהפוך אותה לכמה שיותר מושלמת וחפה מטעויות, הם שומרים על קו מחשבה פתוח, כך הם לומדים כל הזמן מאומנויות לחימה אחרות, כמו ג'וגיטסו ברזילאי ועוד, מחפשים את התנועה החסרה שתשלים כל אספקט בכל מכלול הלחימה, אם זה הגנה עצמית, התגוננות מול תוקף, התמודדות על הקרקע.
כיום מובילי השיטה הם המאמנים אלון רצון, רענן טל, רותם דון, הגר פיינר, חזי רכטמן, אמיר וינשטיין, יוסי אדיב. 

מידע נוסף על השיטה אפשר למצוא באתר  CMA

כניסת משתמש
אימייל
סיסמא
שכחת סיסמא?